+38 098 522 55 90
Замовити зворотний дзвінок

Європейська Сімка виробників вантажівок підписала вирок ДВЗ

Європейська Сімка виробників вантажівок підписала вирок ДВЗ Європейська Сімка виробників вантажівок підписала вирок ДВЗ
22 грудня

Епохальну угоду підписали компанії-виробники вантажівок в Європі, згідно з якою будуть оснащувати всі нові вантажівки електромоторами з 2040 року. Про відмову від ДВЗ домовилися сім компаній, що входять в Асоціацію європейських виробників автомобілів (ACEA): Daimler, Scania, MAN, Volvo, DAF, IVECO і Ford. Йдеться про те, що вже з 2040 року ці фірми випускатимуть вантажну техніку, оснащену електромоторами або двигунами на паливних елементах.

За їхніми планами, протягом наступних 20 років значні ресурси буде спрямовано на розробку таких силових установок. Наприклад, шведська Scania має намір витратити на вивчення нових видів двигунів мільярди доларів - про це заявив глава компанії Хенрік Хенрікссон. Розробка буде вестися спільно з Потсдамських інститутом вивчення кліматичних змін.

Щоб прискорити процес переходу на екологічні види транспорту, компанії попросили влади Європи підняти податки на викопне паливо: на їхню думку, такий захід підштовхне більша кількість виробників відмовитися від розробки нових ДВЗ.

Цю угоду можна розцінювати, як остаточний вирок ДВЗ в Європі. Народжений в Європі двигун внутрішнього згоряння (ДВЗ) вирішили поховати через 160 років.